Пташник Богдан Йосипович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 20:18, 23 травня 2014, створена Валерій Куріленков (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Пташник Богдан Йосипович
PtashnykBJ1937.jpg
д.ф-м.н., професор
Дата народження 28 липня 1937 року
Місце народження селище Богородчани (тепер — Івано-Франківська область)
Громадянство Україна
Національність українець
Alma mater Івано-Франківський державний педагогічний інститут
Дата закінчення 1959 р.
Спеціальність « математика»
Галузь наукових інтересів теоріz умовно коректних крайових задач для рівнянь і систем рівнянь з частинними похідними (що моделюють резонансні процеси), розв’язність яких пов’язана з проблемами малих знаменників
Кваліфікаційний рівень вчитель математики
Науковий ступінь доктор фізико —математичних наук
Дата присвоєння н.с. 1989 р.
Вчене звання професор
Дата присвоєння в.з. 1990 р.
Поточне місце роботи Національний університет «Львівська політехніка», Кафедра прикладної математики, Інститут прикладної математики та фундаментальних наук, Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача

Пташник Богдан Йосипович — доктор фізико-математичних наук, професор кафедри прикладної математики, Інституту прикладної математики та фундаментальних наук, Національного університету «Львівська політехніка» , Завідувач відділу математичної фізики Інституту прикладних проблем механіки і математикиім. Я. С. Підстригача (сумісник) .

Загальні відомості

Народився 28 липня 1937 року в селищі Богородчани (тепер — Івано-Франківська область),українець.

Освііта

Закінчив Івано-Франківський державний педагогічний інститут(1959 р.) і аспірантуру при Інституті математики АН УРСР (1966 р.).

В 1959-1961 рр. — учитель математики Росільнянської СШ наІвано-Франківщині,

В 1961-1963 рр. — асистент кафедри математики Івано-Франківського державного педагогічного інституту,

В 1966-1969 рр. — асистент кафедри диференціальних рівнянь Львівського державного університету імені Івана Франка.

З 1969 р. по сьогоднішній день працює в установах Академії наук України на посадах старшого наукового співробітника, завідувача лабораторії, а з 1989 р. очолює відділ математичної фізики Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України.

В 1968 р. і 1989 р. захистив кандидатську та докторську дисертації, а в 1990 р. отримав учене звання професора.

В 2002 р. його обрано академіком АН ВШ України, в 2003 р. —членом-кореспондентом НАН України, а в 2006 р. — дійсним членом Наукового товариства ім. Шевченка.

Науково-педагогічна та громадська робота

Б.Й.Пташник — відомий учений, який збагатив науку визначними науковими працями, створив нову математичну школу з оригінальними напрямками досліджень.

Він є автором 210 наукових праць з математики та історіїматематики, серед яких 4 монографії.

Разом з учнями побудував теорію умовно коректних крайовихзадач для рівнянь і систем рівнянь з частинними похідними (що моделюють резонансні процеси), розв’язність яких пов’язана з проблемами малих знаменників.

Під його керівництвом успішно захищено 14 кандидатських і 1докторська дисертації, підготовлено до захисту одна кандидатська та одна докторська дисертації.

В 1992-2006 рр. він був керівником чотирьох наукових проектів Державного фонду фундаментальних досліджень України.

Його учні працюють у вузах Києва, Львова, Івано-Франківська, Дрогобича на посадах доцента,професора, завідувача кафедри, заступника декана, завідувача учбовою частиною.

Один із його учнів —Симотюк М.М. є лауреатом Премії Президента України (2005 р.).

Упродовж багатьох років Б.Й.Пташник виконує значну науково-організаційну та педагогічну роботу. Він є керівником відділення фізико-технічних і математичних наук та керівником секції математики і математичного моделювання Західного наукового центру НАН України та МОН України, керівником Львівського міського семінару з диференціальних рівнянь, а також загальноінститутського математичного семінару та наукового семінару ім.В.Я.Скоробогатька в Інституті прикладних проблем механіки і математики ім.Я.С.Підстригача НАН України, головою секції теоретичних і прикладних проблем математики при Вченій раді цього інституту, членом редколегій багатьох математичних журналів та вісників, організатором періодично діючої Міжнародної математичної конференції ім. В.Я.Скоробогатька, професором Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Національного університету «Львівська політехніка», членом спеціалізованої Вченої ради у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

В 1993–1998 рр. він був членом Експертної ради з математики ВАК України, а в 1993-2000 рр. — заступником голови спеціалізованої ради по захисту докторських дисертацій у Львівському національному університеті імені Івана Франка та професором цього університету.

За заслуги в розвитку науки та освіти, підготовці наукових кадрів йому присуджено ґрант для вчених та викладачів Міжнародного фонду «Відродження» (1998 р.) та премію імені М.О.Лаврентьєва НАН України (2007 р.),а також нагороджено Почесного грамотою Президії НАН України (2003 р.).

Джерела

Пташник Богдан Йосипович, Вікіпедія

ПташникБогдан Йосипович

Контакти

79013, Львів-13,Вул. Митрополита Андрея 5, IV навчальний корпус,кімната213+380 32 258 23 68

e-mail:am.imfn@gmail.com;

Інститутприкладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача відділ математичної фізики

тел.: +380322611890

Email: ptashnyk@lms.lviv.ua