Кафедра архітектурного проектування та інженерії

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 22:43, 8 грудня 2017, створена Оксана Юрчишин ІАРХ (обговореннявнесок) (Наукова робота)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра архітектурного проектування та інженерії
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура АПІ
Дата заснування 2017 рік
К-сть кандидатів наук 15
К-сть доцентів 14
К-сть докторів наук 1
К-сть професорів 1
К-сть співробітників 28
Приналежність Інститут архітектури
Завідувач кафедри д. арх., професор Гнесь Ігор Петрович
Розташування (адреса) 79013, Львів, вул. Ст.Бандери 12, головний корпус, кім. 316
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/api

Кафедра архітектурного проектування та інженерії — це навчально-науковий підрозділ Львівської політехніки і наймолодша кафедра Інституту архітектури Львівської політехніки.

Загальна інформація

Кафедра «Архітектурного проектування та інженерії» готує архітекторів за освітньо-кваліфікаційними рівнями:

  • перший (бакалаврський) «Архітектура та містобудування»;
  • другий (магістерський) за спеціальністю «Архітектура будівель та споруд».


Історія кафедри

Кафедра створена у 2017 р. і її очолює доктор архітектури, професор І.П. Гнесь.

Викладачі кафедри

Наукова робота

Наукові пріоритети досліджень кафедри визначаються актуальними проблемами, які ставлять перед архітекторами реалії сьогодення й зосереджені за такими напрямами:

Велика увага приділяється викладачами кафедри створенню навчально-методичної літератури, написанню монографій. Викладачі кафедри постійно працюють над підвищенням свого кваліфікаційного рівня. Підготовкою аспірантів керують проф. Гнесь І.П. (під його керівництвом захищено 5 кандидатських дисертацій), доценти Шулдан Л.О., Данчак І.О..

Кафедра проводить дослідження будівель і споруд на предмет енергозаощадження та надаються рекомендації по оптимізації утеплення зовнішніх огороджень. У результаті досліджень і вдосконалення архітектурної форми споруд та світло-інсоляційних розрахунків покращується комфорт середовища життєдіяльності людини в умовах міської забудови та економиться традиційне паливо для нагріву та освітлення приміщень.

Науково-дослідний підрозділ кафедри працює за такими напрямами:

  • дослідження питань архітектурної фізики з покращенню комфортних умов штучного середовища, конструкцій будинків та споруд;
  • кліматичних навантажень та впливів, а також питань архітектурно-будівельної аеродинаміки;
  • теплових втрат будинків і розробка регламентів енергозаощадження та розробка енергозаощаджувальних технологій та застосування їх для зовнішньої та внутрішньої теплоізоляції огороджувальних конструкцій будинків.

Працівники кафедри беруть участь у міжнародних конференціях, співпрацюють з різними міжнародними організаціями у галузі архітектури. Щороку викладачі кафедри підвищують свою кваліфікацію різноманітними формами стажування, зокрема за кордоном (Австрія, Німеччина, Польща).

НДЛ моделювання архітектурних об'єктів (НДЛ-31)

НПЛ Науково-проектна лабораторія досліджень та проектування житла і громадських споруд (НПЛ-106)

Підрозділи кафедри

На кафедрі діють лабораторії «Архітектурного матеріалознавста» та «Архітектурної фізики», що обладнані сучасним устаткуванням для проведення як навчального процесу, так і науково-дослідної роботи. При кафедрі діє атестована науково-дослідна лабораторія НДЛ-31, яка виконує чисельні експертизи у галузі архітектурно-будівельної фізики, пов’язані з питаннями звукоізоляції, теплоізоляції, а також акустики і світлотехніки.Окрім цього, лабораторія виконує обстеження тримкості конструкцій будинків і споруд та розробляє обгрунтовані проектні вирішення об’єктів незавершеного будівництва і тих, що підлягають реконструкції.