Інститут архітектури та дизайну

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 15:14, 26 грудня 2012, створена Олександр Стрямець (обговореннявнесок) (Створена сторінка: {{Навчальний_структурний_підрозділ| Офіційна назва = Інститут архітектури| Зобр...)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Інститут архітектури
Тип підрозділу навчально-науковий інститут
Абревіатура ІАРХ
Дата заснування 2001 рік
Попередник Факультет архітектури
Директор д. арх., проф. Черкес Богдан Степанович
Розташування (адреса) вул. Ст. Бандери 12, 79013, Львів; головний корпус, кімната 328
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/node/77
Власний сайт http://old.lp.edu.ua/index.php?id=iarh&id=iarh

Інститут Архітектури - це є навчальний структурний підрозділ університету, створений в 2001 році шляхом реорганізації факультету архітектури Львівської політехники.

Історія інституту

Архітектурна спеціальність у Львові найстаріша в Україні. Її було відкрито у 1730 р. при Львівському університеті. Коли у 1844 р. у місті, за зразком Відня, була створена Технічна академія, то архітектуру перевели в її структуру. У 1877 р. факультет розмістився у новому щойно збудованому корпусі, який був споруджений за проектом випускника Віденської технічної академії, уродженця Галичини, Юліана Захарієвича. У цьому, головному корпусі «Львівської політехніки», факультет знаходиться і сьогодні. Нині факультет очолює доктор архітектури, професор, академік Української Академії Архітектури і Саксонської Академії мистецтв, Богдан Черкес.

Інститут Архітектури об’єднує 6 кафедр, а саме: дизайну та основ архітектури, архітектурного проектування, дизайну архітектурного середовища, містобудування, реконструкції та реставрації архітектурних комплексів і архітектурних конструкцій. Інститут архітектури проводить підготовку бакалаврів за трьома освітньо-кваліфікаційними напрямами, а саме: «Архітектура», «Дизайн», «Реставрація творів мистецтва», а також підготовку спеціалістів і магістрів за спеціальностями «Архітектура будівель і споруд», «Дизайн архітектурного середовища», «Містобудування», «Реставрація пам’яток архітектури», «Графічний дизайн», «Інтер’єр та обладнання».

Сьогодні в інституті архітектури навчається 1400 студентів, тоді як у 1994 році їх кількість складала 475, і він, поруч із Київським національним університетом будівництва і архітектури, є найбільшим в Україні. За останні п’ять років конкурс серед абітурієнтів на вступних екзаменах до Інституту складав 3-4 особи на місце.

Список кафедр інституту