Ярмол Лілія Володимирівна

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Ярмол Лілія Володимирівна
Jarmol.jpg
д.ю.н., доцент
Дата народження 10 листопада 1974 року
Alma mater Львівський державний університет ім. І. Франка
Дата закінчення 1997 р.
Науковий ступінь доктор юридичних наук
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України Рабінович Петро Мойсейович, Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри теорії та історії держави і права
Вчене звання професор
Поточне місце роботи кафедра теорії права та конституціоналізму Інститут права, психології та інноваційної освіти Національний університет «Львівська політехніка»

Ярмол Лілія Володимирівна — доктор юридичних наук, професор, доцент кафедри теорії права та конституціоналізму Інституту права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка».

Освіта

Вища юридична.

 • У 1997 р. здобула диплом спеціаліста за спеціальністю «Правознавство» Львівського державного університету ім. І. Франка, кваліфікація – юрист.
 • 22 лютого 2003 року захистила дисертацію на тему: «Свобода віросповідання людини: юридичне забезпечення в Україні (загальнотеоретичне дослідження)», у зв'язку з чим здобула науковий ступінь кандидата юридичних наук зі спеціальності 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень.

Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, член — кореспондент Академії правових наук України Рабінович Петро Мойсейович, Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри теорії та історії держави і права

 • У 2008 році рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України присвоєно вчене звання доцента кафедри загальних юридичних дисциплін (курс теорії держави і права).
 • У 2019 р. захистила докторську дисертацію на тему «Свобода вираження поглядів та проблеми юридичного забезпечення її реалізації в Україні (загальнотеоретичне дослідження)» і здобула науковий ступінь доктора юридичних наук зі спеціальності 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень.
 • У 2022 році рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України присвоєно вчене звання професора кафедри теорії права та конституціоналізму.

Нагороди та відзнаки

 • У 2004 р. нагороджена почесною грамотою Міністерства освіти і науки України - за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів.
 • У 2006 р. нагороджена почесною грамотою Президії Академії правових наук України - за значні здобутки в науковій діяльності.
 • У 2020 р. нагороджена Нагрудним знаком Національного університету «Львівська політехніка» - за значні досягнення у науковій роботі.

Професійна діяльність

У 1997–2003 рр. — викладач правничого факультету Західноукраїнського колегіуму.

З 2004–2005 н. р. — доцент кафедри загальних юридичних дисциплін юридичного факультету і в. о. декана юридичного факультету ЗІІТУ при Донецькому державному університеті управління.

З 2005 р. до червня 2011 р. — декан юридичного факультету ЛДІНТУ ім. В. Чорновола.

З 2001 р. до 2011 р. — старший науковий співробітник Львівської лабораторії прав людини і громадянина НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України (за сумісництвом).

З червня 2011 р. — доцент кафедри теорії права та конституціоналізму Навчально-наукового Інституту права психології та інноваційної освіти НУ «Львівська політехніка».

Навчально-методична робота

Викладає навчальні дисципліни:

 • теорію та філософію права. ч.1 - для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої

освіти, спеціальності «Право»;

 • сучасні механізми захисту прав людини - для здобувачів

Керівниця курсових робів із дисципліни «теорія та філософія права».

Наукова діяльність

Наукова робота

Основні напрями наукового дослідження:

 • теорія та філософія права;
 • теорія прав людини;
 • сучасні механізми захисту прав людини;
 • свобода вираження поглядів та проблеми юридичного забезпечення її реалізації в Україні;
 • свобода віросповідання людини: юридичне забезпечення в Україні.

Опублікувала:

 • понад 200 наукових робіт: монографії, навчальні посібники, наукові статті, тези конференцій, інші наукові праці (одноосібні та у співавторстві, зокрема зі студетами);
 • понад 40 навчально-методичних робіт.Перелік наукових публікацій

Контакти

вул.Князя Романа 1-3, 79000, Львів; 19 -й корпус, кімата 327

E-mail: TFP_INPP@lp.edu.ua; tfp2014@i.ua