Федірко Віктор Миколайович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Федірко Віктор Миколайович
Fedirko.jpg
Місце народження м. Кам’янка-Бузька
Громадянство Українець
Alma mater Львівський політехнічний інститут
Спеціальність Фізика металів
Науковий ступінь доктор технічних наук
Вчене звання член-кореспондент Національної

академії наук України

Поточне місце роботи заступник директора Фізико-механічного інституту ім. Г.В.Карпенка НАН України


Федірко Віктор Миколайович (26 жовтня 1946) — інженер-металург за спеціальністю «Фізика металів», доктор технічних наук, член-кореспондент Національної академії наук України, заступник директора Фізико-механічного інституту ім. Г.В.Карпенка НАН України, лауреат премії ім. Г.В. Карпенка Президії НАН України.

Біографічні відомості

1969 року закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Фізика металів».

З 1969 року працює у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України: м. н. с., аспірант, ст. н. с.,завідувач лабораторії, завідувач відділу, а з 2007 р. заступник директора з науково-дослідної роботи інституту.

1977 року захистив кандидатську дисертацію, 1990 року – докторську дисертацію, у 1993 р. йому було присвоєно звання професора.

Наукова діяльність

В.М. Федірко відомий у країні та за кордоном фахівець у галузі розробки нових технологічних процесів інженерії поверхні конструкційних матеріалів авіаційної техніки та ядерної енергетики. Автор більше 330 наукових праць, у тому числі 4 монографій, 18 авторських свідоцтв та патентів України. За цикл робіт «Протикорозійний захист технологічного обладнання для експлуатації в сильно агресивних середовищах» удостоєний премії ім. Г.В.Карпенка Президії НАН України. Підготував 1 доктора технічних наук та 10 кандидатів технічних наук.

Виконує значну науково-організаційну роботу як член спеціалізованої ради ФМІ НАНУ із захисту докторських дисертацій, член наукових рад при Національній академії наук України («Міжвідомча науково-технічна рада з проблем корозії та протикорозійного захисту» та «Фізико-хімічна механіка матеріалів»), заступник головного редактора журналу «Фізико-хімічна механіка матеріалів», член редколегії журналу«Титан».