Корчинський Михайло Михайлович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Корчинський Михайло Михайлович
Korchynskyj.jpg
Дата народження 11 квітня 1918 р.
Місце народження м. Київ
Помер 5 серпня 2010 р.
м. Пітсбург
Громадянство США
Alma mater Львівська політехніка
Дата закінчення 1941 р.
Галузь наукових інтересів металургія й металознавство промислових сплавів

Корчинський Михайло Михайлович (*11 квітня 1918, м. Київ — †5 серпня 2010, м. Пітсбург (США) — визначний металург, металознавець.

Біографічні відомості

Михайло Корчинський народився 11 квітня 1918 року в Києві в родині українського адвоката, відомого громадського і політичного діяча, Державного Секретаря (Міністра Ради Міністрів) Ради народних міністрів УНР доби Директорії Корчинського Михайла Агафоновича.

Його дитинство і юність минули у Львові. З 1936 року навчався у Львівській політехніці під керівництвом професора Є.Перхоровича, учня відомого українського вченого-металознавця Івана Фещенка-Чопівського. Диплом інженера отримав у 1941 році. З 1941 р. по 1944р. — викладач кафедри технології металів Львівської політехніки.

Після війни опинився в англійській зоні окупації Німеччини, а з початку 50-х років - у США. У Сполучених Штатах Америки він працював на посадах інженера-дослідника та керівника відділу в лабораторії дослідження металів корпорації Union Carbide; пізніше — директором з наукових досліджень у корпорації Jones & LaughlinSteel (з 1984 р. – входить до складу LTV Steel Company). Після дванадцяти років повернувся в корпорацію Union Carbide на посаду директора з проблем створення нових сплавів. З 1986 року працював консультантом з металургії в корпорації Strategic Minerals.

Наукова й виробнича діяльність М. Корчинського концентрувалася на розв’язанні проблем металургійного виробництва промислових сплавів. Його перші роботи були присвячені розробці кріогенних та жароміцних сталей, високолегованих сплавів, тугоплавких металів. Він вирішував проблеми виробництва ядерного палива методами порошкової металургії. У корпорації Jones & Laughlin Steel його діяльність була спрямована на керування науковими роботами та виробничо-комерційними проектами. Ним були виконані різноманітні вдосконалення процесів виробництва сталей, такі як прискорене охолодження штрипсів чи металургійний контроль форми неметалевих вкраплень. М. Корчинський усіляко сприяв проведенню наукових досліджень та запровадженню у виробництво нового класу високоміцних мікролегованих сталей.

М. Корчинський автор численних наукових праць та багатьох патентів. Він нагороджений відзнаками низки міжнародних й американських організацій, зокрема, Американського інституту чорної металургії, Американського інституту гірничих інженерів, інженерів-металургів та інженерів-нафтовиків, Американського товариства металознавців.

Помер Михайло Корчинський 5 серпня 2010 року на 92-му році життя.

Джерела

  • Прохоренко В.Я. Пам’яті вчителя. Технічні вісті, 2010. — 1 (31), 2(32). — С. 181-182.