Джигіль Юрій Євгенович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Джигіль Юрій Євгенович
Das Dzygil.jpg
к.арх., доцент
Дата народження 17 вересня 1956 р.
Громадянство Україна
Alma mater Львівський політехнічний інститут
Дата закінчення 1978 р
Спеціальність архітектура
Галузь наукових інтересів архітектура, освіта.
Науковий ступінь кандидат архітектури
Дата присвоєння н.с. 1996 р.
Поточне місце роботи кафедра дизайну архітектурного середовища, Інститут архітектури, Національний університет «Львівська політехніка»

Джигіль Юрій Євгенович — кандидат архітектури, доцент кафедри дизайну архітектурного середовища, доцент кафедри архітектурного проектування Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка»

Загальна інформація

Народився 17 вересня 1956 р.

З 1973 р. навчався на архітектурному факультеті Львівського політехнічного інституту (нині — Національний університет «Львівська політехніка»).

У 1978 р. здобув диплом з відзнакою за спеціальністю «Архітектура».

Після закінчення інституту працював архітектором у Львівському філіалі інституту «Діпроміст» (нині — ДІПМ «Містопроект»).

У 1981-1984 рр. навчався в очній аспірантурі Центрального науково-дослідного інституту типового та експериментального проектування житла (ЦНДІЕП житла, м. Москва), де і захистив кандидатську дисертацію у 1986 р.

З 1985 року працював у Львівському філіалі «Діпроміст».

Обіймав посади старшого, провідного архітектора, потім — керівника групи архітекторів, а з листопада 1988 р. до вересня 2004 р. — головного архітектора проектів.

Проектував житлові і громадські будівлі для Львова та Львівській області.

З 2004 р. — на викладацькій роботі. Доцент кафедри дизайну архітектурного середовища Національного університету «Львівська політехніка».

Навчальна робота

Викладає курси:

  • Методологічні основи проектування архітектурного середовища
  • Комплексне дослідження архітектурного об’єкту (СД)
  • Архітектурне проектування (СД)
  • Архітектурне проектування (на стадії робочого проекту)

Читає курси лекцій, керує курсовими і дипломними роботами студентів, дисертаційними роботами аспірантів.

Нагороди та відзнаки

  • Лауреат 1-го та 2-го Всеукраїнських конкурсів «Архітектура і дизайн» (2001, 2002 рр.).
  • Переможець конкурсу Національної Спілки архітекторів України за кращу реалізовану споруду у 1995 році.
  • Дипломант Української Академії архітектури за краще фасадне рішення (2002 р.),
  • Нагороджений Почесною грамотою Міністерства Внутрішніх справ України за архітектуру інституту внутрішніх справ у Львові (2000 р.), дипломами та почесною грамотою Державного комітету України з будівництва та архітектури за реалізовані об’єкти у 1993, 1995, 2001 та 2002 роках.
  • У складі авторського колективу УЦІММ (м. Київ) висувався на здобуття Державної премії в галузі архітектури у 2007 р. Нагороджений дипломом учасника.

Наукова робота

Основна тематика проектних розробок і наукових досліджень Джигіля Ю.Є. пов’язана із житловими будинками. За понад 30 річний професійний стаж йому також довелось розробляти: об’єкти містобудування — житлові квартали і мікрорайони; громадські будівлі — проектувати об’єкти освіти, культури, церкви тощо; малі форми і благоустрій територій; проводити реконструкцію історичних будівель Львова.

У 2006 р. організував при кафедрі науково-дослідну та проектну лабораторію, до діяльності якої залучаються викладачі кафедри і де студенти проходять переддипломну проектну практику.

Наукові інтереси:

Архітектура, освіта.

Творчий доробок

У творчому доробку Ю.Джигіля понад ста реальних проектів, багато з яких реалізовані. Як автор і у складі авторських колективів був серед переможців ряду всесоюзних та обласних архітектурних конкурсів, лауреат міжнародному відкритого містобудівного конкурсу за темою «Архітектурно-містобудівна концепція житлового району „Сихів“ у Львові» (заохочувальна премія, 2008 р.).

Контакти

вул. Ст.Бандери 12, 79013, Львів; головний корпус, кімната 329

тел. +38 (032) 224-83-70

E-mail: kafedra.ap@gmail.com ; E-mail: jiggile@ukr.net