Беспалов Констянтин Іванович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Беспалов Констянтин Іванович
Bespalov.jpg
Роки життя 1919 — 1991
Alma mater Московське вище технічне училище ім. М. Баумана
Галузь наукових інтересів Машинобудування
Науковий ступінь К.т.н.
Вчене звання Доцент
Відомий у зв’язку з Перший завідувач кафедри напівпровідникового та електровакуумного машинобудування

Беспалов Констянтин Іванович (1919 — 1991) — український науковець, інженер-механік, кандидат технічних наук, професор, перший завідувач кафедри напівпровідникового та електровакуумного машинобудування, що згодом була перейменована в кафедру електронного машинобудування.

Трудовий шлях

Налагодження лабораторної установки. Крайній справа — завідувач кафедри НЕМ Беспалов К. І.
Навчальний посібник авторства Беспалова К. І.

До 1962 р. працював доцентом на кафедрі технології машинобудування Львівського політехнічного інституту. З 1962 р. до 1977 р. очолював кафедру напівпровідникового та електровакуумного машинобудування. До 1987 р. був деканом механіко-технологічного факультету Львівського політехнічного інституту.

Наукова робота

Був незмінним керівником науково-дослідної лабораторії НДЛ-60. З 1977 р. до 1991 р. був науковим керівником галузевої лабораторії «Герметизація пневмогідроагрегатів».

Під його керівництвом розроблені високовакуумні системи життєзабезпечення космічних апаратів періоду 1978-1991 років, а також більше десяти рекомендаційних керівних технічних матеріалів та галузевих стандартів з розробки ущільнюючих вузлів для вакуумних систем та систем високого тиску.

Навчальна робота

Викладав такі дисципліни: технологія машинобудування, проектування технологічних пристосувань, автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні. Автор декількох навчальних посібників, зокрема:

Повидайло В. А., Беспалов К. И. Расчет и конструирование бункерных загрузочных устройств для металлорежущих станков : Учебное пособие. — Киев: Южное отделение МАШГИЗа, 1959. — 106 с.

У навчальному посібнику було розглянуто раціональні конструкції бункерних завантажувальних пристроїв для найпоширеніших типів заготовок, подається методика їх розрахунку і конструювання. Особливу увагу приділено розрахунку і конструюванню вібраційних бункерних пристроїв.

Архівні документи

Іменне запрошення Штанкову Олегу Борисовичу для участі у розширеному засіданні ради механіко-технологічного факультету, присвяченому вшануванню декана механіко-технологічного факультету, кандидата технічних наук, професора Беспалова Константина Івановича, якому 25 грудня 1979 року виповнилося 60 років з дня народження та 38 років трудової і науково-педагогічної діяльності. Засідання відбулося 24 грудня 1979 року в залі засідань ради ЛПІ (головний корпус, вул. Миру, 12).

Джерела

  • Кафедра електронного машинобудування. До 50-річчя заснування. Історико-бібліографічний нарис / Стоцько З. А., Кодра Ю. В., Шеремета Р. М., Завербний А. Р., Топільницький В. Г., Стефанович Т. О. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2012. — 112 с.